VDR 2.0.0 - en to sk translation catalogue (495 entries)

en: *** Invalid Channel ***
sk: *** Neplatný kanál ***

en: CAM activated!
sk: CAM Aktivovaný!

en: Channel not available!
sk: Kanál nie je dostupný!

en: Can't start Transfer Mode!
sk: Nemôže spustiť prenos!

en: off
sk: vypnuté

en: on
sk: zapnuté

en: auto
sk: automaticky

en: none
sk: žiadny

en: Polarization
sk: Polarizácia

en: System
sk: systém

en: Srate
sk: Symbolová rýchlosť

en: Inversion
sk: Inverzia

en: CoderateH
sk: KonvolučnýKód-vysoká prijorita

en: CoderateL
sk: KonvolučnýKód-nízka prijorita

en: Modulation
sk: Modulácia

en: Bandwidth
sk: Šírka pásma

en: Transmission
sk: Vysielací mód

en: Guard
sk: Ochranný interval

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Starting EPG scan
sk: Spúšťa sa snímanie EPG

en: Content$Movie/Drama
sk: Film/Dráma

en: Content$Detective/Thriller
sk: Detektívka/Triler

en: Content$Adventure/Western/War
sk: Dobrodružný/Western/Vojnový

en: Content$Science Fiction/Fantasy/Horror
sk: Vedecko fantastický/Fantastický/Horor

en: Content$Comedy
sk: Komédia

en: Content$Soap/Melodrama/Folkloric
sk: Soap epera/Melodráma/Folklór

en: Content$Romance
sk: Romantický

en: Content$Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
sk: Skutočný/Klasický/Nábožensky/Historický film/Dráma

en: Content$Adult Movie/Drama
sk: Film pre dospelých/Dráma

en: Content$News/Current Affairs
sk: Správy/Aktuálne udalosti

en: Content$News/Weather Report
sk: Správy/Predpoveď počasia

en: Content$News Magazine
sk: Spravodajský magazín

en: Content$Documentary
sk: Dokumentárny

en: Content$Discussion/Inverview/Debate
sk: Diskusia/Rozhovor/debata

en: Content$Show/Game Show
sk: Šou/Zábavné hry

en: Content$Game Show/Quiz/Contest
sk: Zábavná hra/vedemostná/súťažná

en: Content$Variety Show
sk: varieté

en: Content$Talk Show
sk: Televízna relácia

en: Content$Sports
sk: Šport

en: Content$Special Event
sk: Zvláštne udalosti

en: Content$Sport Magazine
sk: Športový magazín

en: Content$Football/Soccer
sk: Fudbal

en: Content$Tennis/Squash
sk: Tenis/Squash

en: Content$Team Sports
sk: Týmové športy

en: Content$Athletics
sk: Atletika

en: Content$Motor Sport
sk: Motorizmus

en: Content$Water Sport
sk: Vodné športy

en: Content$Winter Sports
sk: Zimné športy

en: Content$Equestrian
sk: Jazdecké športy

en: Content$Martial Sports
sk: Bojvé športy

en: Content$Children's/Youth Programme
sk: Pre deti/program pre mládež

en: Content$Pre-school Children's Programme
sk: Program pre predškolské deti

en: Content$Entertainment Programme for 6 to 14
sk: Zábavný program od 6 do 14 rokov

en: Content$Entertainment Programme for 10 to 16
sk: Zábavný program od 10 do 16 rokov

en: Content$Informational/Educational/School Programme
sk: Informačný/Výchovný/Školský program

en: Content$Cartoons/Puppets
sk: Kreslený/Bábkový

en: Content$Music/Ballet/Dance
sk: Hudba/Balet/Tanec

en: Content$Rock/Pop
sk: Rock/Pop

en: Content$Serious/Classical Music
sk: Vážna/Klasická hudba

en: Content$Folk/Tradional Music
sk: Ľudová/Tradičná Hudba

en: Content$Jazz
sk: Jazz

en: Content$Musical/Opera
sk: Muzikál/Opera

en: Content$Ballet
sk: Balet

en: Content$Arts/Culture
sk: Umenie/Kultúra

en: Content$Performing Arts
sk: Herecké umenie

en: Content$Fine Arts
sk: Výtvarné umenie

en: Content$Religion
sk: Náboženstvo

en: Content$Popular Culture/Traditional Arts
sk: Populárna kultúra/Tradičné umenie

en: Content$Literature
sk: Literatúra

en: Content$Film/Cinema
sk: Film/Kino

en: Content$Experimental Film/Video
sk: Experimentálny film/Video

en: Content$Broadcasting/Press
sk: Rozhlas/Tlač

en: Content$New Media
sk: Nové média

en: Content$Arts/Culture Magazine
sk: Umenie/Kultúrny magazín

en: Content$Fashion
sk: Móda

en: Content$Social/Political/Economics
sk: Sociálny/Politický/Ekonomický

en: Content$Magazine/Report/Documentary
sk: Magazín/Reportáže/

en: Content$Economics/Social Advisory
sk: Ekonomika/Sociálne poradenstvo

en: Content$Remarkable People
sk: Významné osobnosti

en: Content$Education/Science/Factual
sk: Vzdelávanie/Veda/Fakta

en: Content$Nature/Animals/Environment
sk: Príroda/Zvieratá/Životné prostredie

en: Content$Technology/Natural Sciences
sk: Technológia/Prírodné vedy

en: Content$Medicine/Physiology/Psychology
sk: Medicína/Filozofia/Psychológia

en: Content$Foreign Countries/Expeditions
sk: Zahraničné krajiny/Expediícia

en: Content$Social/Spiritual Sciences
sk: sociálne/duchovné vedy

en: Content$Further Education
sk: ďalšie vzdelávanie

en: Content$Languages
sk: Jazyky

en: Content$Leisure/Hobbies
sk: vólny čas

en: Content$Tourism/Travel
sk: Turistika/Cestovanie

en: Content$Handicraft
sk: Remeslá

en: Content$Motoring
sk: Motorizmus

en: Content$Fitness & Health
sk: Fitness a zdravie

en: Content$Cooking
sk: Varenie

en: Content$Advertisement/Shopping
sk: Reklama/Predaj

en: Content$Gardening
sk: Záhradkárstvo

en: Content$Original Language
sk: Pôvodný jazyk

en: Content$Black & White
sk: Čiernobiely

en: Content$Unpublished
sk: Nepublikované

en: Content$Live Broadcast
sk: Živé vysielanie

en: ParentalRating$from %d
sk: od %d

en: No title
sk: Bez názvu

note: TRANSLATORS: The name of the language, as written natively
en: LanguageName$English
sk: Slovensky

note: TRANSLATORS: The 3-letter code of the language
en: LanguageCode$eng
sk: slk

en: Phase 1: Detecting RC code type
sk: Krok 1: Detekcia typu diaľkového ovládania

en: Press any key on the RC unit
sk: Stlačte ľubovolné tlačidlo ovládania

en: RC code detected!
sk: Bol zosnímaný kód diaľkového ovládania!

en: Do not press any key...
sk: Nestláčajte žiadne klávesy...

en: Phase 2: Learning specific key codes
sk: Krok 2: Určenie funkcie tlačidiel

en: Press key for '%s'
sk: Stlačte tlačidlo pre funkciu  '%s'

en: Press 'Up' to confirm
sk: Pre potvrdenie stlačte tlačidlo 'Hore'

en: Press 'Down' to continue
sk: Pokračujete stlačením tlačidla 'Dole'

en: (press 'Up' to go back)
sk: (Vrátite sa stlačením tlačidla 'hore')

en: (press 'Down' to end key definition)
sk: (Stlačením tlačidla 'dole' ukončíte definovanie tlačidiel)

en: (press 'Menu' to skip this key)
sk: (stlačením 'Menu' preskočíte definíciu tlačidla)

en: Learning Remote Control Keys
sk: Programovanie diaľkového ovládania

en: Phase 3: Saving key codes
sk: Krok 3: Uloženie kódu tlačidiel

en: Press 'Up' to save, 'Down' to cancel
sk: Nastavenie stlačením tlačidla 'hore' uložíte, 'Dole' zrušíte

en: Key$Up
sk: Hore

en: Key$Down
sk: Dole

en: Key$Menu
sk: Menu

en: Key$Ok
sk: Ok

en: Key$Back
sk: Späť

en: Key$Left
sk: Vľavo

en: Key$Right
sk: Vpravo

en: Key$Red
sk: Červené

en: Key$Green
sk: Zelené

en: Key$Yellow
sk: Žlté

en: Key$Blue
sk: Modré

en: Key$Info
sk: Info

en: Key$Play/Pause
sk: Prehrať/Pozastaviť

en: Key$Play
sk: Prehrať

en: Key$Pause
sk: Pozastaviť

en: Key$Stop
sk: Zastaviť

en: Key$Record
sk: Nahrať

en: Key$FastFwd
sk: Pretočiť dopredu

en: Key$FastRew
sk: Pretočiť späť

en: Key$Next
sk: Nasledujúci

en: Key$Prev
sk: Predchádzajúci

en: Key$Power
sk: Vypínač

en: Key$Channel+
sk: Kanál+

en: Key$Channel-
sk: Kanál-

en: Key$PrevChannel
sk: Predchádzajúci kanál

en: Key$Volume+
sk: Hlasitosť+

en: Key$Volume-
sk: Hlasitosť -

en: Key$Mute
sk: Ticho

en: Key$Audio
sk: Zvuk

en: Key$Subtitles
sk: Titulky

en: Key$Schedule
sk: Televízny program

en: Key$Channels
sk: Kanály

en: Key$Timers
sk: Plány nahrávania

en: Key$Recordings
sk: Nahrávky

en: Key$Setup
sk: Nastavenie

en: Key$Commands
sk: Príkazy

en: Key$User0
sk: Užívateľ0

en: Key$User1
sk: Užívateľ1

en: Key$User2
sk: Užívateľ2

en: Key$User3
sk: Užívateľ3

en: Key$User4
sk: Užívateľ4

en: Key$User5
sk: Užívateľ5

en: Key$User6
sk: Užívateľ6

en: Key$User7
sk: Užívateľ7

en: Key$User8
sk: Užívateľ8

en: Key$User9
sk: Užívateľ9

en: Free To Air
sk: volne šíriteľný

en: encrypted
sk: kódovaný

en: Edit channel
sk: Prispôsobiť kanál

en: Name
sk: Názov

en: Source
sk: Zdroj

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Vpid
sk: Video pid

en: Ppid
sk: PCR pid

en: Apid1
sk: Audio pid1

en: Apid2
sk: Audio pid2

en: Dpid1
sk: Dolby pid1

en: Dpid2
sk: Dolby pid2

en: Spid1
sk: Spid1 (titulky)

en: Spid2
sk: Spid2 (titulky)

en: Tpid
sk: Teletext pid

en: Nid
sk: Network id

en: Tid
sk: Transponder id

en: Channel settings are not unique!
sk: Parametre kanálu sú duplicitné!

en: Channels
sk: Kanály

en: Button$Edit
sk: Upraviť

en: Button$New
sk: Nový

en: Button$Delete
sk: Zmazať

en: Button$Mark
sk: Označiť

en: Channel is being used by a timer!
sk: Už je naplánované nahrávanie pre tento kanál!

en: Delete channel?
sk: Odstrániť kanál?

en: Edit folder
sk: Upraviť zložku

en: New folder
sk: Nový zložka

en: Sub folder
sk: Pod zložka

en: Folder name already exists!
sk: Názov zložky už existuje!

en: Folder name must not contain '%c'!
sk: Názov zložky nesmie obsahovať '%c'!

en: Button$Open
sk: Otvoriť

en: Delete folder and all sub folders?
sk: Vymazať zložku a všetky pod zložky?

en: Delete folder?
sk: Vymazať zložku?

en: Edit timer
sk: Úprava plánu nahrávania

en: Active
sk: Aktívny

en: Channel
sk: Kanál

en: Day
sk: Deň

en: Start
sk: Začína

en: Stop
sk: Končí

en: Priority
sk: Priorita

en: Lifetime
sk: Životnosť

en: File
sk: Súbor

en: Button$Folder
sk: Zložka

en: Button$Single
sk: bez opakovania

en: Button$Repeating
sk: s opakovaním

en: First day
sk: Odo dňa

en: Select folder
sk: Vybrať zložku

en: Timers
sk: Plány nahrávania

en: Button$On/Off
sk: Zap./Vyp.

en: Button$Info
sk: Info

en: Delete timer?
sk: Zmazať plán nahrávania?

en: Timer still recording - really delete?
sk: Práve nahráva- naozaj zmazať?

en: Event
sk: Udalosti

en: Button$Timer
sk: Plány

en: Button$Record
sk: Nahrať

en: Button$Switch
sk: Prepnúť

en: What's on now?
sk: Čo ide aktuálne?

en: What's on next?
sk: Čo nasleduje?

en: Button$Next
sk: Nasleduje

en: Button$Now
sk: Teraz

en: Button$Schedule
sk: TV program

en: Can't switch channel!
sk: Kanál nejde prepnúť!

en: Schedule - %s
sk: TV program - %s

en: This event - %s
sk: Tato udalosť - %s

en: This event - all channels
sk: Tato udalosť - všetky kanály

en: All events - all channels
sk: Všetky udalosti - všetky kanály

en: Please enter %d digits!
sk: Prosím vložte %d znakov!

en: CAM not responding!
sk: CAM neodpovedá!

en: Edit path
sk: Upraviť umiestnenie

en: Folder
sk: Priečinok

en: This folder is currently in use - no changes are possible!
sk: Tento priečinok sa práve používa - žiadne zmeny nie sú možné!

en: Move entire folder containing %d recordings?
sk: Presunúť celý priečinok obsahujúci %d nahrávky?

en: Error while moving folder!
sk: Chyba pri presune priečinku!

en: Edit recording
sk: Upraviť nahrávku

en: This recording is currently in use - no changes are possible!
sk: Táto nahrávka sa v súčasnej dobe používa - žiadne zmeny nie sú možné!

en: Button$Cancel cutting
sk: Zrušiť strih

en: Button$Stop cutting
sk: Zastaviť strih

en: Button$Cancel moving
sk: Zrušiť presun

en: Button$Stop moving
sk: Zastaviť presun

en: Button$Cancel copying
sk: Zrušiť kopírovanie

en: Button$Stop copying
sk: Zastaviť kopírovanie

en: Button$Cut
sk: Vystrihnúť

en: Button$Delete marks
sk: Vymazať značky

en: Recording vanished!
sk: Záznam sa stratil!

en: Edited version already exists - overwrite?
sk: Upravená verzia už existuje - prepísať?

en: Error while queueing recording for cutting!
sk: Chyba v poradí pri zostrihu nahrávky!

en: Rename recording to folder name?
sk: Premenovať meno priečinku nahrávky?

en: Delete editing marks for this recording?
sk: Odstrániť strihové značky tejto nahrávky?

en: Error while deleting editing marks!
sk: Chyba pri mazaní značiek!

en: Error while changing priority/lifetime!
sk: Chyba pri zmene priority/životnosťi!

en: Error while changing folder/name!
sk: Chyba pri zmene priečinka/názvu!

en: Recording info
sk: Podrobnosti nahrávky

en: Button$Play
sk: Prehrať

en: Button$Rewind
sk: Od začiatku

en: Recordings
sk: Nahrávky

en: Commands
sk: Príkazy

en: Delete recording?
sk: Zmazať nahrávku?

en: Recording is being edited - really delete?
sk: Nahrávka sa upravuje - Naozaj zmazať?

en: Error while deleting recording!
sk: Pri vymazávaní nahrávky prišlo k chybe!

en: Recording commands
sk: Príkazy nahrávania

en: never
sk: nikdy

en: skin dependent
sk: podľa vzhľadu

en: always
sk: vždy

en: OSD
sk: OSD (Menu na obrazovke)

en: Setup.OSD$Language
sk: Jazyk

en: Setup.OSD$Skin
sk: Vzhľad

en: Setup.OSD$Theme
sk: Téma

en: Setup.OSD$Left (%)
sk: Vľavo (%)

en: Setup.OSD$Top (%)
sk: Navrchu (%)

en: Setup.OSD$Width (%)
sk: Šírka (%)

en: Setup.OSD$Height (%)
sk: Výška (%)

en: Setup.OSD$Message time (s)
sk: Čas zobrazenia správy (s)

en: Setup.OSD$Use small font
sk: Používať malé písmo

en: Setup.OSD$Anti-alias
sk: Vyhladiť písmo

en: Setup.OSD$Default font
sk: Predvolené písmo

en: Setup.OSD$Small font
sk: Malé písmo

en: Setup.OSD$Fixed font
sk: Písmo s konštantnou šírkou

en: Setup.OSD$Default font size (%)
sk: Veľkosť predvoleného písma (%)

en: Setup.OSD$Small font size (%)
sk: Veľkosť malého písma (%)

en: Setup.OSD$Fixed font size (%)
sk: Veľkosť písma konštantnej šírky(%)

en: Setup.OSD$Channel info position
sk: Pozícia informácií o kanále

en: bottom
sk: na spodku

en: top
sk: na vrchu

en: Setup.OSD$Channel info time (s)
sk: Čas zobr. informácií o kanále (s)

en: Setup.OSD$Info on channel switch
sk: Informácie pri zmene kanálu

en: Setup.OSD$Timeout requested channel info
sk: Časový limit na informáciu o kanále

en: Setup.OSD$Scroll pages
sk: Rolovať strany

en: Setup.OSD$Scroll wraps
sk: Rolovať cyklicky

en: Setup.OSD$Menu key closes
sk: Klávesa Menu zaviera

en: Setup.OSD$Recording directories
sk: Prevádzkovať zložky nahrávky

en: Setup.OSD$Folders in timer menu
sk: Zložky v menu plánovača

en: Setup.OSD$Always sort folders first
sk: Zložky vždy najprv usporiadať

en: Setup.OSD$Number keys for characters
sk: Písať znaky číselnými tlačidlami

en: Setup.OSD$Color key 0
sk: Farba klávesy 0

en: Setup.OSD$Color key 1
sk: Farba klávesy 1

en: Setup.OSD$Color key 2
sk: Farba klávesy 2

en: Setup.OSD$Color key 3
sk: Farba klávesy 3

en: EPG
sk: EPG (Elektronický programový sprievodca)

en: Button$Scan
sk: Skenovať

en: Setup.EPG$EPG scan timeout (h)
sk: Interval snímania EPG (h)

en: Setup.EPG$EPG bugfix level
sk: Úroveň opravy EPG chýb

en: Setup.EPG$EPG linger time (min)
sk: Ukazovať staršie EPG dáta (min)

en: Setup.EPG$Set system time
sk: Nastaviť systémový čas

en: Setup.EPG$Use time from transponder
sk: Použiť čas z transpondéru

note: TRANSLATORS: note the plural!
en: Setup.EPG$Preferred languages
sk: Uprednostňovať jazyky

note: TRANSLATORS: note the singular!
en: Setup.EPG$Preferred language
sk: Uprednostniť jazyk

en: center cut out
sk: orezať do stredu

en: no
sk: nie

en: names only
sk: iba názvy

en: PIDs only
sk: iba PID-y

en: names and PIDs
sk: názvy a PID-y

en: add new channels
sk: pridať nové kanály

en: add new transponders
sk: pridať nové transpondéry

en: DVB
sk: DVB (digitálne televízne vysielanie)

en: Button$Audio
sk: Zvuk

en: Button$Subtitles
sk: Titulky

en: Setup.DVB$Primary DVB interface
sk: Hlavné DVB rozhranie

en: Setup.DVB$Standard compliance
sk: Kompatibilná norma

en: Setup.DVB$Video format
sk: Formát videa

en: Setup.DVB$Video display format
sk: Formát zobrazenia videa

en: Setup.DVB$Use Dolby Digital
sk: Používať zvuk v Dolby Digital

en: Setup.DVB$Update channels
sk: Aktualizácia kanálov

en: Setup.DVB$Audio languages
sk: Jazyky zvuku

en: Setup.DVB$Audio language
sk: Jazyk zvuku

en: Setup.DVB$Display subtitles
sk: Zobrazovať titulky

en: Setup.DVB$Subtitle languages
sk: Jazyky titulkov

en: Setup.DVB$Subtitle language
sk: Jazyk titulkov

en: Setup.DVB$Subtitle offset
sk: Posunutie titulkov

en: Setup.DVB$Subtitle foreground transparency
sk: Priehľadnosť písma titulkov

en: Setup.DVB$Subtitle background transparency
sk: Priehľadnosť pozadia titulkov

en: LNB
sk: LNB (nízko šumová jednotka)

en: Setup.LNB$Use DiSEqC
sk: Používať DiSEqC

en: Setup.LNB$SLOF (MHz)
sk: SLOF (MHz)

en: Setup.LNB$Low LNB frequency (MHz)
sk: Dolná frekvencia LNB (MHz)

en: Setup.LNB$High LNB frequency (MHz)
sk: Horná frekvencia LNB (MHz)

en: Setup.LNB$Device %d connected to sat cable
sk: Zariadenie %d je pripojené na sat. kábel

en: Setup.LNB$own
sk: vlastný

en: Setup.LNB$Use dish positioner
sk: Použiť polohovanie paraboly

en: Setup.LNB$Site latitude (degrees)
sk: Zemepisná šírka (stupňov)

en: South
sk: Južne

en: North
sk: Severne

en: Setup.LNB$Site longitude (degrees)
sk: Zemepisná dĺžka (stupňov)

en: West
sk: Západne

en: East
sk: Východne

en: Setup.LNB$Max. positioner swing (degrees)
sk: Max. rozsah polohovania (stupňov)

en: Setup.LNB$Positioner speed (degrees/s)
sk: Rýchlosť polohovania  (stupňov/s)

en: CAM reset
sk: Resetnutie CAMu

en: CAM present
sk: CAM prítomný

en: CAM ready
sk: CAM pripravený

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  (activating)
sk:  (aktivované)

en: CAM
sk: CAM (modul podmieneného prístupu)

en: Button$Cancel activation
sk: Zrušiť aktiváciu

en: Button$Activate
sk: Aktivovať

en: Button$Menu
sk: Menu

en: Button$Reset
sk: Resetnúť

en: Opening CAM menu...
sk: Otvára sa menu CAM...

en: Can't open CAM menu!
sk: Menu CAM nie je dostupné

en: Can't activate CAM!
sk: CAM nie je možné aktivovať!

en: CAM is in use - really reset?
sk: CAM sa používa - naozaj reštartovať?

en: Can't reset CAM!
sk: CAM modul nejde reštartovať!

en: do not pause live video
sk: nepozastavovať živé vysielanie

en: confirm pause live video
sk: potvrdiť pozastavenie živého vysielania

en: pause live video
sk: pozastaviť živé vysielanie

en: confirm
sk: overiť

en: yes
sk: áno

en: Recording
sk: Nahrávanie

en: Setup.Recording$Margin at start (min)
sk: Nahrávať pred začiatkom (min)

en: Setup.Recording$Margin at stop (min)
sk: Nahrávať po konci (min)

en: Setup.Recording$Default priority
sk: Predvolená priorita

en: Setup.Recording$Default lifetime (d)
sk: Predvolená životnosť

en: Setup.Recording$Pause key handling
sk: Chovanie klávesy pozastavenia

en: Setup.Recording$Pause priority
sk: Priorita pozastavenia

en: Setup.Recording$Pause lifetime (d)
sk: Životnosť pozastavania (d)

en: Setup.Recording$Use episode name
sk: Používať názov epizódy

en: Setup.Recording$Use VPS
sk: Používať VPS

en: Setup.Recording$VPS margin (s)
sk: Časová rezerva pre VPS (s)

en: Setup.Recording$Mark instant recording
sk: Označiť okamžité nahrávky

en: Setup.Recording$Name instant recording
sk: Pomenovať okamžité nahrávky

en: Setup.Recording$Instant rec. time (min)
sk: Dĺžka okamžitého nahrávania (min)

en: Setup.Recording$present event
sk: súčasná udalosť

en: Setup.Recording$Max. video file size (MB)
sk: Maximálna veľkosť nahrávky (MB)

en: Setup.Recording$Split edited files
sk: Deliť upravované súbory

en: Setup.Recording$Delete timeshift recording
sk: Vymazať timeshift záznamy

en: Replay
sk: Prehrávanie

en: Setup.Replay$Multi speed mode
sk: Viac rýchlostný režim

en: Setup.Replay$Show replay mode
sk: Zobraziť spôsob prehrávania

en: Setup.Replay$Show remaining time
sk: Zobraziť zostávajúci čas

en: Setup.Replay$Progress display time (s)
sk: Doba zobrazenia ukazovateľa priebehu (s)

en: Setup.Replay$Pause replay when setting mark
sk: Pozastaviť prehrávanie pri stanovení značky

en: Setup.Replay$Pause replay when jumping to a mark
sk: Pozastaviť prehrávanie pri skoku na značku

en: Setup.Replay$Skip edited parts
sk: Preskočiť upravené časti

en: Setup.Replay$Pause replay at last mark
sk: Pozastaviť prehrávanie na poslednej značke

en: Setup.Replay$Initial duration for adaptive skipping (s)
sk: Počiatočná doba pre adaptívny skok (s)

en: Setup.Replay$Reset timeout for adaptive skipping (s)
sk: Obnoviť časový limit pre adaptívne preskakovanie (s)

en: Setup.Replay$Alternate behavior for adaptive skipping
sk: Alternatívne správanie pre adaptívne preskakovanie

en: Setup.Replay$Use Prev/Next keys for adaptive skipping
sk: Použiť tlačidlá Predošlý/Nasledujúci pre adaptívne preskakovanie

en: Setup.Replay$Skip distance with Green/Yellow keys (s)
sk: Preskočiť úsek so zeleným/žltým tlačidlom (s)

en: Setup.Replay$Skip distance with Green/Yellow keys in repeat (s)
sk: Opakované preskočenie úseku so Zeleným/Žltým tlačidlom (s)

en: Setup.Replay$Resume ID
sk: ident. číslo obnovenia prehrávania

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Setup.Miscellaneous$Min. event timeout (min)
sk: V pohotovosti pred nahrávaním (min)

en: Setup.Miscellaneous$Min. user inactivity (min)
sk: Vymedziť užívateľskú nečinnosť (min)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP timeout (s)
sk: Časový limit odpovede SVDRP (s)

en: Setup.Miscellaneous$Zap timeout (s)
sk: pamätať predošlý kanál po ... (s)

en: Setup.Miscellaneous$Channel entry timeout (ms)
sk: Limit pri číselnej voľbe kanála (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delay (ms)
sk: Zdržanie opakovaného stlačenia  tlačidla (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delta (ms)
sk: Perióda opakovania stlačeného tlačidla (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Initial channel
sk: Kanál po spustení

en: Setup.Miscellaneous$as before
sk: ako naposledy

en: Setup.Miscellaneous$Initial volume
sk: Hlasitosť po spustení

en: Setup.Miscellaneous$Volume steps
sk: Krok zmeny hlasitosti

en: Setup.Miscellaneous$Volume linearize
sk: Zarovnať zmenu hlasitosti

en: Setup.Miscellaneous$Channels wrap
sk: Kanály cyklovať pri prepnutí

en: Setup.Miscellaneous$Show channel names with source
sk: Zobraziť kanály so zdrojom

en: Setup.Miscellaneous$Emergency exit
sk: Núdzové ukončenie

en: Plugins
sk: Moduly

en: This plugin has no setup parameters!
sk: Modul nemá konfiguračné parametre!

en: Setup
sk: Nastavenie

en: Restart
sk: Reštart

en: Really restart?
sk: Naozaj reštartovať?

note: TRANSLATORS: note the leading and trailing blanks!
en:  Stop recording
sk:  Zastaviť nahrávanie

en: Schedule
sk: TV program

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Stop replaying
sk:  Zastaviť prehrávanie

en: Button$Pause
sk: Pozastaviť

en: Button$Stop
sk: Zastaviť

en: Button$Resume
sk: Pokračovať

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Cancel editing
sk:  Zrušiť úpravu

en: Stop recording?
sk: Ukončiť nahrávanie?

en: Cancel editing?
sk: Zrušiť úpravy?

en: No audio available!
sk: Zvukové stopy nie sú dostupné!

en: No subtitles
sk: Bez titulkov

en: No subtitles available!
sk: Žiadne titulky nie sú dostupné!

en: Not enough disk space to start recording!
sk: Málo volného miesta na nahrávanie!

en: No free DVB device to record!
sk: Pre nahrávanie nie je volné žiadne DVB zariadenie!

en: Pausing live video...
sk: Pozastavuje sa živé vysielanie ...

en: Delete timeshift recording?
sk: Vymazať timeshift záznamy?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Jump:
sk: Skok:

en: No editing marks defined!
sk: Neboli vyznačené značky pre zostrihanie!

en: No editing sequences defined!
sk: Neboli určené sekvencie úprav!

en: Can't start editing process!
sk: Nemôže začať zostrihanie!

en: Editing process started
sk: Proces strihania sa spustil

en: Editing process already active!
sk: Proces zostrihania je aktívny!

en: FileNameChars$ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&
sk:  aáäbcčdďeéfghiíjklĺľmnňoóôpqrŕsštťuúvwxyýzž0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&

en: CharMap$ 0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abc2	def3	ghi4	jkl5	mno6	pqrs7	tuv8	wxyz9
sk:  0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abcáč2	defďéě3	ghií4	jkl5	mnoňó6	pqrsřš7	tuvťúů8	wxyzýž9

en: Button$ABC/abc
sk: ABC/abc

en: Button$Overwrite
sk: Prepísať

en: Button$Insert
sk: Vložiť

en: Plugin
sk: Modul

en: Up/Dn for new location - OK to move
sk: Hore/Dole na novú pozíciu - Ok presune

en: Channel locked (recording)!
sk: Kanál je zamknutý (nahráva sa)!

en: Low disk space!
sk: Nedostatok miesta na disku!

en: Regenerating index file
sk: Obnova indexového súboru

en: Index file regeneration complete
sk: Obnova indexového súboru hotová

en: Index file regeneration failed!
sk: Obnova indexového súboru zlyhala!

en: Can't shutdown - option '-s' not given!
sk: Vypnutie nie je možné - chýba voľba '-s'!

en: Editing - shut down anyway?
sk: Zostriháva sa - aj tak vypnúť?

en: Recording - shut down anyway?
sk: Nahráva - aj tak vypnúť?

en: Recording in %ld minutes, shut down anyway?
sk: Nahrávanie začne za %ld minút - aj tak vypnúť?

en: shut down anyway?
sk: Určite vypnúť?

en: Plugin %s wakes up in %ld min, continue?
sk: Modul %s sa prebudí za %ld min., pokračovať?

en: Editing - restart anyway?
sk: Upravuje sa - aj tak reštartovať?

en: Recording - restart anyway?
sk: Nahráva - aj tak reštartovať?

en: restart anyway?
sk: Určite reštartovať?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Classic VDR
sk: Klasické VDR

en: LOAD
sk: ZAŤAŽENIE

en: TIMERS
sk: PLÁNY

en: DEVICES
sk: ZARIADENIA

en: LIVE
sk: NAŽIVO

en: PLAY
sk: PREHRÁVA SA

en: Moving dish to %.1f...
sk: Pohyb paraboly na %.1f...

en: ST:TNG Panels
sk: ST:TNG panely

note: TRANSLATORS: the first character of each weekday, beginning with monday
en: MTWTFSS
sk: PUSŠPSN

note: TRANSLATORS: abbreviated weekdays, beginning with monday (must all be 3 letters!)
en: MonTueWedThuFriSatSun
sk: Po Ut St Št Pi So Ne

en: Monday
sk: Pondelok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Wednesday
sk: Streda

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Friday
sk: Piatok

en: Saturday
sk: Sobota

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Upcoming recording!
sk: Onedlho začne nahrávanie!

en: Pause live video?
sk: Prerušiť živé vysielanie?

en: Recording started
sk: Začalo nahrávanie

en: VDR will shut down later - press Power to force
sk: VDR sa vypne neskoršie. - Vynútenie potvrdte klávesou Power

en: Press any key to cancel shutdown
sk: Ktorákoľvek klávesa zruší vypnutie

en: Switching primary DVB...
sk: Prepína hlavný DVB...

en: Editing process failed!
sk: Zostrihávanie zlyhalo!

en: Editing process finished
sk: Proces zostrihávania dokončený

en: Press any key to cancel restart
sk: ktorákoľvek  klávesa zruší reštart

en: VDR will shut down in %s minutes
sk: VDR sa vypne za %s minút

en: free
sk: voľné
